میلگرد استیل چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

میلگرد استیل چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

میلگرد استنلس استیل مقاومت عالی در برابر خوردگی و خطر آسیب ساختاری ناشی از زنگ زدگی و نیاز به بازسازی های پر هزینه را از بین می برد. با افزایش سن زیر ساخت ها، خرابی بتن ها به یکی از پرهزینه ترین و گسترده ترین مشکلات تبدیل می شود. عامل خرابی بتن، حمله خوردگی به میله های تقویت کننده که علت بیش از 90 درصد مشکلات با دوام بتن است. به همین دلیل تعیین فولادهای زنگ نزن حاوی نیکل برای زیرساخت های مهم، گزینه ای مقرون به صرفه است و مزایای بیشتری را هم برای شهروندان و هم برای محیط زیست به همراه دارد.

تفاوت آلومینیوم با فلز استیل (ضد زنگ)

تفاوت آلومینیوم با فلز استیل (ضد زنگ)

سبک، بادوام و کاربردی خصوصیاتی است که آلومینیوم را به یکی از اصلی ترین مواد مهندسی زمان تبدیل می کند. فلز آلومینیوم در تهیه لوازم خانگی، صنایع خودروسازی، قطارها، هواپیما ها، تلفن همراه، رایانه ها و در هزاران صنعت دیگر کاربرد دارد. آلومینیوم یک فلز سفید نقره ای است (عنصر 13 در جدول تناوبی). یک واقعیت شگفت آور در مورد فلز الومینیوم این است که آلومینیوم گسترده ترین فلز روی زمین است که بیش از 8% از جرم هسته ی زمین را تشکیل می دهد. این عنصر سومین عنصر شیمیایی رایج در سیاره ما پس از اکسیژن و سیلیسیم است.

استیل 321 و مشخصات آن

استیل 321 و مشخصات آن

استیل 321 که با نام UNS S32100 در گروه استیل های آستنیتی قرار دارد که در سه گرید 321L، 321H و321 تولید و به بازار عرضه می شود

تفاوت ورق استیل 304 و 304l

تفاوت ورق استیل 304 و 304l

تفاوت اصلی بین این دو درجه فولاد در محتوای کربن مربوطه آنها نهفته است. گرید304 حاوی کربن بیشتری نسبت به همتای کم کربن خود گرید304L است. افزایش مقدار کربن در ASI304 معمولی به آن استحکام و سختی بیشتری نسبت به ASI304L می دهد، اما همچنین آن را در برابر خوردگی ناشی از پوسیدگی جوش حساس تر می کند. علاوه بر این، ASI304 درجه معمولی پیچیده تر و چالش برانگیزتر از همتای کم کربن خود است.

معرفی استیل گرید304

معرفی استیل گرید304

استیل304 از نوع استیل های آستنیتی است، لذا خاصیت مغناطیسی نداشته و جذب آهنربا نمی شود و به اصطلاح عام به استیل نگیر معروف است. گرید استیل304 را می توان به عنوان پرکاربرد ترین استیل نام نهاد. استیل 304دارای فرم دهی و قابلیت جوشکاری بسیار عالی می باشد.

خواص ورق استیل

خواص ورق استیل

یکی از مواد تشکیل دهنده ی ورق استیل، کروم است. زمانی که کروم با اکسیژن هوا ترکیب می شود، لایه ای از اُکسید کروم روی ورق تشکیل می شود. اگرچه این لایه به چشم دیده نمی شود، اما باعث ازبین رفتن ارتباط هوا و فلز خواهد شد و از زنگ زدگی و پوسیدگی استیل جلوگیری می کند؛ در نتیجه استیل سالم می ماند.

استیل در آسانسور

استیل در آسانسور

مسلما همه ما از انواع آسانسور استفاده کرده ایم! از آسانسورهای شیک گرفته تا آسانسورهایی که آخرعمرشان نزدیک است و هر روز به سرویس نیاز دارند! به نظر شما هنگام ورود به یک آسانسور در ابتدا چه چیزی جلب توجه می کند؟ دکمه های براق؟ آهنگی که هنگام جابجایی بین طبقات پلی می شود؟ آینه آسانسور برای گرفتن عکس های سلفی؟ نورهای لایت و آرامش بخش؟ همه مواردی که گفته شد در آسانسورهای لوکس با بهترین متریال مشاهده می شوند؛ اما بهتر است به ظاهر آنها اکتفا نکنیم!

معرفی استیل

معرفی استیل

استیل یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد در ایران است. از این مقطع در صنایعی همچون پتروشیمی، ساخت استراکچر، بویلر و لوله های صنعتی استفاده میشود. پرکاربردترین مقاطع استیل در ایران ورق استیل است از همین جهت قیمت ورق استیل برای صنعتگران بسیار حائز اهمیت است.